Liget-projekt és veszélyhelyzet: a főpolgármester normaszegő önkormányzása?
Budapest jelenlegi főpolgármesterének is tisztában kellene lennie azzal a ténnyel, a hatályos szabályozásban az építési engedély, annak jogerőssé és végrehajthatóvá való válásától három évig hatályos. Ezalól kivétel, ha ez idő alatt az építtető meghosszabbíttatta a hatályt, illetve az építkezést, a hatályosság alatt megkezdte, mert ekkor öt év áll még rendelkezésre, hogy az építést befejezze. A balliberális fővárosi önkormányzat részére ezért irányadó, hogy az építési rendelkezések vonatkozásában az Eljárási kódexet módosító 262/2015. (IX. 14.) Korm. rendelet világosan rögzíti: az építési engedély hatálya, annak jogerőssé és végrehajthatóvá való válásától három év.
Megfúrná a baloldal a Liget-projektet
Bencze Izabella: Karácsonyék számára a lényeg az, hogy ne a jobboldali többségű parlamentnek, ne a kormánynak, ne a fejlesztést támogatók millióinak legyen igazuk
Nyílt levél Gyöngyösi Márton részére
Levelünket Magyarország európai parlamenti képviselőjének címezzük, aki legutóbb diktatúra építésével és az európai értékek elárulásával vádolta meg Magyarországot Brüsszelben, a hazánkról szóló 2020. május 14-i, európai parlamenti plenáris vitán. Ön akkor a multivállalatok profitéhségének a munkavállalói bérek rovására megvalósított kiszolgálásával vádolta meg a magyar kormányt a vírusjárvány nyomán súlyosbodó gazdasági válság kellős közepén, a nemzeti kilábalás legelső erőfeszítéseinek sorsdöntő pillanataiban.
Liget-projekt
Holnap (2020.05.26.) 16 órától a főváros online lakossági fórumot tart az ügyben, javasoljuk, és kérjük, hogy minél többen kapcsolódjanak rá a lehetőségre annak érdekében, hogy közösen figyelhessük az ott elhangzottakat, s hogy minél szélesebb körben legyünk tájékozottak arról, hogy milyen eszközökkel próbálják „megfúrni” az Orbán kormány 7 éves munkájának eredményét, s elvenni mindnyájunk reményét nemzeti vagyonunk gyarapodásától.
Nyílt levél Dobrev Klára részére
Nyílt levelünket a Demokratikus Koalíció magyarországi, balliberális ellenzéki párt európai parlamenti frakciójának és külön Dobrev Klárának, Magyarország EP-képviselőjének címezzük. Dobrev Klára az EP alelnökeként 2020. május 14-én, a Magyarországról rendezett, demokratikus vitának álcázott EP-béli plenáris színjátékban a többi közt a következőket állította: „Az Unióban már mindenki számára világos, Orbán a teljhatalmát felhasználva pusztítja a demokratikus értékeket. Orbán Viktor politikája védhetetlen, ezt már ő is tudja. Inkább gyáva módon távol maradt a vitától, mert az Európai Parlamentben már alig van szövetségese.”
A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége felhívása
Tagsága és partnerszervezetei javaslatára a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége és a Kárpát-medencei Magyarság Evangelizációjáért Alapítvány felhívást tett közzé, melyben felekezettől függetlenül kéri a Kárpát-medencei egyházközségeket és gyülekezeteket, hogy harangozással és imával emlékezzenek Trianon százéves évfordulójára június 4-én.
Székely petíció aláírása – a Gazeta Polska újság felhívása Lengyelországban
Az alábbiakban ismét mellékelem kérésemet a magyarok polgári kezdeményezésének támogatására. Ez egy EURÓPAI CIVIL KEZDEMÉNYEZÉS a régió kultúrájának egyenlőségének és megőrzésének érdekében, támogatva többek között az Erdélyben, Romániában élő magyarokat.
Gondolatok a járványhelyzetről
Magyarországon a kiváló, összehangolt védekezésnek, az egészségügyi dolgozók munkájának és honfitársaink fegyelmezettségének köszönhetően nem alakult ki katasztrófahelyzet. Mindenki tette a dolgát. A rendvédelmi erőknek, a gazdaságban, ellátásban dolgozóknak, a tanároknak és a számtalan önkéntes segítőnek külön köszönet. Mindenben észre lehet venni pozitív dolgokat. Ha nincs a járvány, ez az egész országra jellemző összefogás nem valósul meg. A fiatalok biztos nem segítik így az idősebbeket. S nemcsak rokonaikat. Társasházak és lakótelepek, falvak és kisvárosok fiatal lakói viszik az ételt azokhoz, akik most erre szorulnak.
Meghívó online hangversenyre
A Lengyel Intézet meghív mindenkit EUGEN INDJIC ünnepi online hangversenyére a Május 3-i Alkotmány lengyel nemzeti ünnepe alkalmából
A KONCERT AZ ALÁBBI LINKEN LESZ ELÉRHETŐ MÁJUS 3-ÁN 18 ÓRÁTÓL
Magyar vagyok 2020 – üzenhetünk a jövő magyarjainak!
Támogatóink és szellemi honvédőink figyelmébe ajánljuk a Rákóczi Szövetség nagyszerű kezdeményezését.
Támogassuk és üzenjünk mi is a jövő magyarjainak, unokáinknak.
