TISZTELT Elnök Úr!
Szeretnék mindenkinek békés, áldott ünnepeket, erőben, egészségben és egy boldogabb Életet mindenkinek!
A Mindenható adja meg mindazt, amit szeretnének és minden álmuk, vágyuk váljon valóra!
Legyen egészség!
Tisztelettel Rostás Árpád
_____________________________________________________________________________
Szívesen vállalok intarzia készítését, fa szobrászmunkákat.
Szeretném megköszönni Gyarmaty Líviának, aki készítette rólam a Lépcsőfok c. filmet 1994-ben!
Édes anyukámnak(szüleimnek), aki a fent a menyben segít nekem!
Szeretnék világhírű asztalos lenni.
Szeretnék olyan munkákat kiadni a kezemből, alkotni, mind az elődeink – Isten áldását kérném a munkáimra!
AMIT ALKOTSZ, AZT TISZTA SZÍVBŐL TEDD, ÉS HA SZÓL HOZZÁD, MOND VALAMIT,
AKKOR ÉRTED MEG AZ ELŐDEINK GONDOLATAIT. (ROSTÁS ÁRPÁD)
15 millió magyar embernek szól és azoknak, akik nem Magyarországon élnek, hanem a világ másik országában, valamint a cigány társadalomnak készítettem el a Magyar Címert – legyen békesség köztünk !
Még adjon a Mindenható 1000 évet ennek a szép Hazánknak, Magyarországnak!
ROSTÁS ÁRPÁD ASZTALOSMESTER
Rostás Árpád 1979 óta dolgozik a szakmájában. Majdnem harminc éves pályafutása alatt több mint 200 régi épületen dolgozott (olyanokon is, mint az Országház, a Gellért termálfürdő, a Versailles-i kastély vagy a Louvre), illetve több mint 1000 bútort restaurált. Mérhetetlenül értékes szaktudást halmozott fel a hazai, és külföldi mesterektől tanulva. Nem véletlen tehát a név, ahogy ő is hívja magát: vándorasztalos.
Rostás Árpád restaurátor – műbútorasztalosként kastélyok, templomok, faszerkezetek (nyílászárók), ablakok, ajtók, parkettaburkolatok, intarziadíszítések, hintó, bölcső készítése, felújítása, restaurálása mellett, melyekre élete végéig garanciát vállal – jelentős hangsúlyt fektet a szakmunkásképzés, a hátrányos helyzetű gyerekek tanításának, szakmára nevelésének fontosságára is.
Sok év alatt felhalmozott tudását úgy adja tovább már évek óta az utána jövő generációknak, hogy a fiatalok nem csak szakmát és mesterséget tanulnak, hanem hasznos tagjaivá válnak a társadalomnak. Árvaházban nevelkedve és romaként a saját életén keresztül mutat példát a hátrányos helyzetű családból jövő gyerekeknek, és asztalostanulókat kiemelve számukra néhány hétre rendszeresen táborokat szervez, hogy ott kiemelkedő képzést kapjanak a bútor- és épületasztalos szakmából, intarziakészítésből, faszobrászatból, restaurálásból. Mindezt ügyesen úgy szervezi, hogy ne csak „iskolai keretek között” sajátítsák el a gyerekek a munka fortélyait, de hasznosnak is érezhessék magukat, és hazatérve elmondhassák, hogy az ő munkájuk is benne van egy adott épületben.
Azt vallja, hogy a fa ajándék, melyet az ember élete szépítésére kapott a természettől, ezért igyekszik úgy felhasználni, hogy szépségét, élettartamát hosszútávon megőrizhesse.
http://vandorasztalos.hu/magamrol/
https://www.youtube.com/watch?v=_Jsu9fxUzSI