Díjazták a Szellemi Honvédőket
Németh Miklós Attila újságíró, Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke, Petán Péter, lapunk főszerkesztője és Földi-Kovács Andrea, a HírTv műsorvezetője kapta a 2019-ben kiemelkedő teljesítményt nyújtó civil aktivistáknak járó Szellemi Honvédő Díjat a CÖF, valamint a szervezet jogi keretét biztosító Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) kuratóriumának döntése alapján.
Szellemi Honvédő díjakat adott át a CÖF-CÖKA
Szellemi Honvédő díjakat adott át a Civil Összefogás Fórum (CÖF) – Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) Budapesten pénteken.
A „szellemi honvédők” és a Civil Együttműködési Tanácskozás (CET) ünnepi találkozóján Kövér László, az Országgyűlés elnöke, a rendezvény fővédnöke azt mondta, hogy bajtársként érkezett.
Petíció Budapest főpolgármesteréhez
Ön kampányában megerősítette, hogy Budapest mindenkié. A Dél-budai Centrumkórház megépítéséért petícióval fordultunk a XI. kerületi Polgármester úr felé. Az egészségügy fejlesztése, a betegek ellátásának optimálisabbá tétele is mindenki közös érdeke. Ezt igazolja, hogy petíciónkat most már több mint kilencezren támogatják.
Meghívó kihelyezett Civil Akadémiára – Miskolc
Útkeresés a mezőgazdálkodásban című kihelyezett Civil Akadémiára
Tudomány és Technika Háza (Miskolc, Görgey Artúr utca 5.)
2019. november 27. 17:00.
„Szuperkórház”
A XI. kerületbe tervezett „szuperkórház” létrehozásával kapcsolatban megkértük orvos szakértőnk véleményét,
amivel teljes mértékben egyetértünk és támogatjuk. (lásd melléklet)
Kérjük, amennyiben Ön is egyetért a leírtakkal, azt aláírásával támogassa
Százegy éves a lengyel függetlenség
Varsó mellett több lengyel városban is megünnepelték hétfőn a lengyel függetlenség napját. A legnagyobb lengyel nemzeti ünnepet annak emlékére tartják, hogy Lengyelország az első világháború végén, 1918 novemberében, 123 évi felosztottság után visszaszerezte önálló államiságát.
Közös ünneplés a magyar barátokkal
Magyar Nemzet: Nagy örömmel fogadták a krakkóiak a nemzeti ünnepük közös megemlékezésére érkező magyar civileket. A szentmise után a városon végigvonuló menet egyik fő attrakciója volt a magyar delegáció, amelynek tagjai megtapasztalhatták, hogy a lengyelek és a magyarok valóban jó barátok.
