Dr. ifj. Lomnici Zoltán blogposztjai

Alacsony infláció, rezsi- és áfacsökkentés: emelkedő és értékálló nyugdíjak

2016. november 20-án arról értesülhetett a széleskörű nyilvánosság Orbán Viktor kormányfő egyik nyilatkozatából, hogy az eddig tervezett 0,9 százalékos helyett az ideivel megegyező mértékű, vagyis 1,6 százalékos nyugdíjemelés lehet jövőre. A béremelésekkel ugyanis emelkedik az infláció is, ami teret ad …

Olvass tovább

Vállalkozások „árnyékból a napvilágra”: a tételes kisadózás sikere

Az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) 2003-as bevezetésével a Medgyessy-kormány elviekben a mikro- és kisvállalkozások adófizetési és adminisztrációs terheit kívánta mérsékelni gazdasági aktivitásuk növelése érdekében, hogy versenybe tarthassa őket a nagyobb vállalkozásokkal szemben. Az eva adókulcsa később fokozatosan emelkedett: a kezdeti …

Olvass tovább

A járulékcsökkentés háttere

A versenyképesség javítását leginkább a munkát terhelő járulékok csökkentésétől várja a kormányzat. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint eddig csak a csökkentés keretét határozták meg, a konkrét mértékéről csak ezután, a szakmai szervezetekkel való egyeztetést követően lesz megállapodás. Varga a várható …

Olvass tovább

Politikai mellébeszélés helyett – az MNB alapítványok működésének nemzeti jelentősége

Pénzügyi szakemberképzéstől a Brexit-kutatásokon át az erdélyi fiatalok gazdasági oktatásáig: Milyen pályázatokra költenek a jegybanki alapítványok?

A Magyar Nemzeti Kereskedőházról, avagy merjünk nagyok lenni

Merjünk kicsik lenni! – mintha az elmúlt évek búskomor ellenzékének ez lenne a mottója. Nem számít milyen szemüvegen keresztül nézik Magyarország teljesítményét, eszeveszettül keresve mindig találnak hibát, és máris rohannak a reflektorfény elé.

Magyarország jobban teljesít

Gazdasági szakértők fejében még mindig biztos élnek azok a negatív szalagcímek melyek az Orbán-kormány gazdaságpolitikáját egykoron illették. A kormányzás első éveiben csőd közeli állapotokról lehetett leginkább olvasni, és kevésbé az esetleges pozitív hozadékokról. Mára végképp megváltozott a helyzet, és ha nem is születnek sorra Magyország gazdasági teljesítményét dicsérő nemzetközi írások, a számok magukért beszélnek. Magyarország jelenlegi GDP-je 15 %-kal magasabb, mint mikor az Orbán-kormány elkezdte működését hat évvel ezelőtt.

Hamarosan eldől a francia alkotmányreform sorsa – tét a terrorizmussal szembeni hatékony fellépés

A Francois Hollande szocialista államfő által kezdeményezett reform nem más, mint egy – alkotmánymódosítást is igénylő – törvényjavaslat-csomag. Ez a javaslatcsomag, amely a „Nemzet védelmében” címet viseli, két elemből áll össze. Az egyik passzus a szükségállapotról rendelkezik, a másik pedig az állampolgárság megvonását szabályozza. Mindkét törvényről külön-külön szavazott már a parlament alsóháza, és átengedték azokat.

Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

Sokak figyelmét felkelthette, hogy az egyik ellenzéki párt négyötödös parlamenti felhatalmazáshoz kötné a terrorveszélyhelyzet, mint különleges jogrendi kategória elrendelését.

Mi történt Navracsics háta mögött

Mint ismeretes az Európai Bizottság (EB) biztosi kollégiumában Navracsics Tibor távollétében fogadhatták be a hetes cikk szerinti eljárást kezdeményező azon polgári kezdeményezést, amelynek megnevezése „Ébredj, Európa” (Wake up Europe), és a brüsszeli székhelyű – Soros Györgyhöz köthető – keresztény és egyházellenes Európai Humanista Föderációhoz köthető.

Colleen Bell és a magyar Alkotmánybíróság

Colleen Bell amerikai nagykövet az amerikai–magyar viszonyok jelenlegi állásáról tartott előadást október 28-án a Corvinus Egyetemen. A filmproducerből lett politikus a jogállamiság védelmezése kapcsán többek között azt állította, hogy a magyar Alkotmánybíróság függetlensége veszélybe került:

Kövessen minket a hírportálunkon és A közösségi médiában!