A szervezet célja, hogy konkrét segítséggel támogassa azokat, akik élni kívánnak a lehetőséggel. Jelen esetben a házi befőzőkészülékkel egyszerűbbé és gyorsabbá válik a befőzés, így nagyobb mennyiségben lehet megfelelő minőségű terméket előállítani. A családok saját fogyasztásra is készíthetik, azonban a megfelelő adózási és higiéniai szabályokat betartva kistermelőként vagy családi vállalkozás keretében akár bevételforrás is lehet a befőzés.
Továbbgondolva a lehetőségeket, munkahelyek hozhatóak létre a készülékek üzemeltetése kapcsán. A helyben megtermelt, sok esetben a kertben kárba vesző gyümölcsök begyűjtése és a helyi hagyományokat a modern technológiával ötvözve tradicionális helyi ízek kerülhetnek az üvegekbe, melyek a piacok és kiskereskedelmi üzleteken kívül akár a közétkeztetésbe is bekerülhetnek. A technológia jellegéből adódóan tartósítószermentes termékek állíthatók elő.
Heizler Norbert elmondta, hogy az elmúlt 2 év során 100 készülék került már kihelyezésre családokhoz, civil szervezetekhez és önkormányzati konyhákhoz. Hosszabb távon céljuk, hogy kormányzati segítséggel a privatizáció során tönkretett magyar kézművesipar új életre keljen és a kisüzemi konzervipar felvirágozzon.
A CÖF-CÖKA tervezi, hogy 2021. folyamán egy pályázatot ír ki, melyben 100-200 db befőzőkészülék kerül kiosztásra egyszerűsített pályázati feltételekkel. A nyertesek félévente beszámolni kötelesek a készülék használatáról, ezzel is segítve a tapasztalatok összegyűjtését, jó gyakorlatok megosztását és előkészítve egy esetleges nagyobb szabású akciót.