Megrendülten tudatjuk mindazokkal akik ismerték, szerették és olvasták írásait, hogy Csapó Bandi (Endre Csapo mecsapo@bigpond.com), az égi mezőkre költözött.
Csapó Endre – az ausztrál emmigráns magyarság kimagasló alakja volt, szellemi motorja, nemrég kapott magas magyar állami kitüntetést.
Az ottani Magyar Élet (az élő magyar szó), alapítója működtetője volt, magas kora ellenére rendszeresen publikált, könyve jelent meg az 56-os időkről.
Távozása nagy veszteség.
V.T.
Csapó Endre (Répcelak, 1921. november 11. –) író, újságíró, szerkesztő, a Magyar Élet főszerkesztője. Felsőkereskedelmi iskolát végzett. Dolgozott a Hombárnál (állami termékbeszolgáltató), majd Zimmer Halkereskedési Zrt. üzletvezetőjeként. 1943 szeptemberétől katona, 1945-ben orosz hadifogságba esett. Ekkor már a 18 év alattiakat nemzetközi nyomás miatt nem merték deportálni. A háború után részt vett a Demokrata Néppárt gyűlésein, családot alapított. 1947-ben fegyverrejtegetéssel gyanúsították meg, ezért Ausztrián és Passaun keresztül menekülve Ausztráliába emigrált. Egy ideig fizikai munkából élt: volt többek közt épületfestő, bútorfestő, műszaki rajzoló, 1954-től 78-ig üzemtervező rajzoló. 1964-től vett részt az Ausztráliai Magyar Szövetség megalapításában, többször töltötte be a főtitkári tisztet is. Ugyanebben az évben hozta létre az Ausztráliai Magyarság c. lapot, amelynek tulajdonosa és szerkesztője is volt. 1976-ban Ady János megvásárolta a melbourne-i Magyar Életet, a két lap fúziójából jött lére az Ausztráliai Magyar Élet, az ottani emigráció első országos hetilapja, amelynek a kezdetektől főszerkesztője lett. 1991-ben Magyar Köztársasági Érdemkereszt kitüntetésben részesült, 2006-ban megkapta a Teleki Pál Érdemérmet, majd 2008-ban Magyar Örökség díjban részesült.
A megemlékezés zárásaként Vitéz Nemes Tassányi József, a vitézi rend 50 éves Jubileumi Tisztikereszt kitüntetést adományozta Csapó Endrének, a vitézi rend nemzetvédelmi tagozatának 40 éves sajtó és a magyarságért tett munkájáért! Rozgonyi Magdolna pedig a New South Wales-i szövetség közösségi okiratát adta át Csapó Endrének, valamint a szövetség ajándékaival megköszönte mind a négy szerkesztőnek a sok évtizedes munkát!